مارِسا

توافقنامه شرکت در برنامه های گروه گردشگری مارِسا

بسمه تعالی

توافقنامه شرکت در برنامه های سفر شرکت تعاونی توسعه گردشگری مارِسا

اینجانب ................. فرزند ................... متولد .................. به شماره شناسنامه ............................. که در این قرارداد با نام "گردشگر" یا "مسافر" شناخته می شوم ضمن تایید اطلاعات شناسنامه ای فوق و آگاهی از بندهای ذکر شده ذیل، در کمال صحت، سلامت و آزادی، آمادگی خود را برای شرکت در برنامه سفر ............... در مورخه ........... تا ............. اعلام می دارم. همچنین، بدین وسیله اعلام می دارم که سابقه هیچ گونه بیماری خاص از قبیل بیماری های قلبی، آسم، صرع و مشابه اینها نداشته و هیچ ممنوعیتی برای فعالیت فیزیکی، تحرک، پیاده روی، کوله کشی، اقامت در چادر، خانه روستایی و مشابه اینها ندارم.

شماره تلفن برای تماس ضروری:       1-                                                

2- تعاریف

1-1- گروه: به مجموعه حال حاضر که فعالیت های گردشگری در قالب آن انجام می شود اطلاق می گردد.

1-2- گردشگر یا مسافر: به هر شخص حقیقی که در برنامه های سفر گروه شرکت می کند اطلاق می گردد.

1-3- سرپرست یا مسئول: برنامه ریز گروه را می گویند. سرپرست یک نفر واحد است که به همراه معاونین و جانشینان خود سرپرستی برنامه را بر عهده دارد.

1-4- جلودار و عقب دار: افرادی هستند که توسط سرپرست تعیین شده و در هنگام حرکت در ابتدا و انتهای گروه حرکت می کنند

1-5- نشانی سایت به جهت اطلاع رسانی برنامه ها، WWW.Maresatour.ir     است.

2- قوانین کلی

2-1- "تعاونی توسعه گردشگری مارِسا" یک گروه مستقل بوده که مستقلا برنامه های مختلف سفر اجرا می نماید. این گروه وابسته به هیچ ارگان دولتی نیست.

2-2- شرکت تمامی افراد در برنامه های سفر منوط به اطلاع و اجازه خانواده هر فرد بوده و تمامی افراد با امضاء این توافقنامه اخذ این اجازه و اطلاع را تایید می نمایند. شرکت افراد زیر 18 سال در تمامی برنامه های سفر منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد می باشد.

2-3- امضاء کنندگان این توافقنامه بدین وسیله با آگاهی کامل، تمام مسئولیت هر نوع حادثه احتمالی در طول سفر را شخصا بر عهده می گیرند. در صورت بروز هر حادثه ای حق پیگیری و شکایت از مسئولین گروه، سرپرست و سایر دست اندرکاران برنامه، از گردشگر و وکلای قانونی و قراردادی ایشان اعم از خانواده، وکیل و... سلب می شود.

2-4- با توجه به وجود حیوانات وحشی و حشرات موذی در مناطق طبیعی ایران، غیرقابل کنترل بودن شرایط آب و هوایی، وجود آلودگی در آب، هوا و خوراکی های مناطق طبیعی و... گردشگر بدین وسیله مسئولیت بروز هر نوع حادثه و بیماری در این ارتباط را شخصا بر عهده می گیرد.

2-5- برنامه های این گروه در قالب سفرهای غیرحرفه ای و نه تور مسافرتی اجرا می شود. به همین دلیل وجود کمبود در برخی شرایط اجتناب ناپذیر است. قبل از هر سفر، شرایط سفر، سختی ها و مشکلات آن در حد امکان عنوان می شود. شرکت افراد در برنامه به معنای اطلاع کامل از شرایط، دشواری ها و کمبودها است.

3- شرایط بیمه

3-1- تمام افراد شرکت کننده در برنامه سفر، از ابتدا تا انتهای سفر زیر پوشش بیمه حوادث مسئولیت سفر می باشند. شرایط بیمه هر سفر و میزان پرداخت هزینه های درمان و خسارت از طرف شرکت بیمه متناسب با نوع سفر متفاوت است.

تبصره : مسئولیت هرگونه اتفاق برای افرادی که پس پایان زمان ثبت نام، نام نویسی کرده و در برنامه تورها همراهی می نمایند، با خود ایشان بوده و شرکت تعاونی توسعه گردشگری مارِسا هیچگونه تعهدی در قبال ایشان نخواهد داشت .

3-2- در صورت بروز هر حادثه و ایجاد خسارت مالی و جانی به گردشگر، سرپرست گروه تلاش خود را برای جبران خسارت از موسسه بیمه خواهد کرد. اما در صورت عدم موفقیت، مدیران گروه و سرپرست برنامه هیچگونه مسئولیتی در قبال پرداخت غرامت و خسارت بر عهده نمی گیرد. در قرارداد بیمه، میزان خسارت فوت و از کار افتادگی که توسط شرکت بیمه تضمین شده کمتر از میزان قانونی آن است. در صورت بروز حادثه، حادثه دیده و نمایندگان قانونی و قراردادی ایشان نمی توانند باقی وجه را از شرکت بیمه، سرپرست برنامه و مدیران گروه مطالبه نمایند.

3-3- در صورت بروز حادثه و افزایش هزینه های درمان تا بیش از مبلغ تضمین شده توسط بیمه، این شرکت مسئولیتی در قبال تامین مابقی هزینه های پزشکی نخواهد داشت.

3-4- فعالیت هایی همچون شنا، غواصی، قایق سواری،موتور سواری، موتور چهارچرخ، پرواز با کایت، گلایدر و کلیه ورزش هایی که به هر شکل خطرناک محسوب

می شود، شامل قرارداد بیمه نبوده و انجام آنها در طول سفر مجاز نیست. تمام حوادثی که در ارتباط با این فعالیت ها صورت گیرد بر عهده شخص مسافر است.

3-5- شرکت هیچگونه تعهدی در قبال حوادث جاده ای، ریلی و هوایی نداشته و کلیه مسئولیت های اینگونه حوادث از قبیل تصادفات جاده ای و ریلی و هوایی، برعهده مقصر حادثه و مسئولیت و ضمانت پرداخت غرامت این حوادث بیمه نامه  وسیله نقلیه مقصر حادثه خواهدبود .

4- در طول سفر

4-1- در طول سفر تبلیغ و معرفی تورها، آژانس های مسافرتی، شرکت های هرمی و همچنین فعالیت های سیاسی و... مجاز نیست. فعالیت های اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و... نیز باید با هماهنگی سرپرست برنامه صورت گیرد.

4-2- همراه داشتن تجهیزات و مایحتاج مورد نیاز برای هر سفر وظیفه گردشگر است. کسب اطلاع از لیست این تجهیزات و مایحتاج بر عهده شخص گردشگر می باشد.

4-3- مراقبت از اشیاء و تجهیزات گردشگر بر عهده گروه و سرپرست نیست و در صورت ایجاد خسارت در این رابطه مسئولیت بر عهده شخص گردشگر خواهد بود.

4-4- رعایت قوانین کشور ایران، شئونات و پوشش اسلامی، حریم های اخلاقی بین آقایان و خانم ها و رعایت حقوق سایر گردشگران در کلیه برنامه ها ضروری است.

4-5- اقامت درسوئیت، اتاق و چادر مشترک تنها برای افراد متاهل و محارم با شرط به همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر مجاز است.

4-6- حمل و استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی و به طور کلی مواد و تجهیزاتی که حمل و نگهداری و استفاده آنها در قانون جرم شمرده می شود مجاز نیست.

4-7- استفاده از قلیان در طول سفر مجاز نیست. به منظور احترام به حقوق همسفران، کشیدن سیگار و پیپ در نقاطی که در دید سایر افراد گروه می باشد مجاز نمی باشد.

4-8- در جهت حفظ امنیت گروه در محیط های طبیعی، گردشگر موظف است پیوسته همراه دیگر گردشگران بوده و به راهنمایی ها و هشدارهای مسئولین برنامه توجه کند.

4-9- در برخی از برنامه ها با توجه به شرایط جوی و یا وضعیت جاده ها و یا هرگونه اتفاق پیش بینی نشده و ناگهانی ممکن است تغییراتی در سفر گروه داده شده و حتی بخشی از آن حذف شودکه بر حسب نیاز سرپرست تصمیم گیری خواهد کرد. اعتراض به این تصمیم گیری ها مجاز نیست.

4-10- از شوخی های بی مورد و خطرناک جداً پرهیز شود. در صورت بروز هر حادثه ای در این ارتباط تمام مسئولیت بر عهده شخص ناقض این بند است.

4-11- آسیب رساندن به طبیعت، آلوده کردن محیط زیست و اذیت و آزار جانوران در این گروه مجاز نیست.

5- توجهات

5-1- به دلیل برنامه ریزی و خرید مایحتاج سفر به تعداد مسافرین ثبت نامی، در صورت انصراف از شرکت در تورها، تا قبل از پایان ثبت نام کل هزینه ثبت نام بازگردانده خواهد شد، در صورت انصراف پس از پایان ثبت نام کلیه هزینه های در نظرگرفته شده برای فرد کسر و مابقی آن پس داده خواهد شد ودر صورت عدم حضور در برنامه هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد .

5-2- حق انتشار تصاویر و فیلم های سفر با گروه و سرپرست بوده و انتشار آنها با مجوز مسئول گروه و موافقت اشخاص حاضر در تصویر ممکن است.

5-3- در صورت عدم رعایت هریک از موارد فوق الذکر، مسئولان برنامه می توانند شخص را در هر لحظه ای از گروه منفک نموده و در صورت نیاز در اختیار مسئولین انتظامی قرار دهند. در این شرایط گردشگر حق هیچگونه اعتراضی و شکایتی به سرپرست و گروه را ندارد.

5-4- این توافق نامه در یک نسخه 5 عنوان و 30  بند  و یک تبصره تدوین گردیده و امضاء یا ارسال آن و یا شرکت افراد در برنامه ها به منزله پذیرش تمام قوانین و شروط ذکر شده است.

نام و نام خانوادگی :

 

تاریخ و امضا :

 

 

مهر شرکت تعاونی:

 

امضای سرپرست تور :

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد